Gabinet terapeutyczny KetamineClinic.pl powstał z myślą o osobach, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, doświadczają kłopotów emocjonalnych, zmagają się z różnymi rodzaju zaburzeniami, a także tych, którzy pragną rozwijać swoje zasoby. Pracujemy z dorosłymi i młodzieżą. Oferujemy różne formy terapii – indywidualną, grupową oraz partnerską. Naszą pracę poddajemy stałej superwizji, co jeszcze bardziej poszerza zakres interwencji terapeutycznych.

Oferujemy kompleksową pomoc wszystkim osobom, które:

 • chorują na depresję i różnego rodzaju zaburzenia psychiczne,
 • nie radzą sobie ze swoimi emocjami – smutkiem, wybuchami złości, napadami płaczu,
 • zmagają się z uzależnieniami (alkoholizm, uzależnienie mieszane, hazard, seksoholizm),
 • mają trudności w pracy, poczucie wypalenia zawodowego,
 • odczuwają brak sensu życia i pustkę emocjonalną,
 • przeżywają różnego rodzaju kryzysy (np. rozwód, śmierć bliskiej osoby, zdrada, utrata pracy),
 • zmagają się z natrętnymi myślami i wspomnieniami,
 • pochodzą z tzw. rodzin dysfunkcyjnych (z problemami alkoholowymi, przemocowymi) i odczuwają wpływ destrukcyjnych doświadczeń na obecne życie,
 • odczuwają różnego rodzaju dolegliwości somatyczne, które nie znajdują wyjaśnienia medycznego np. bóle głowy, duszności, bezsenność,
 • pragną lepiej poznać siebie i rozwijać swoje możliwości w życiu zawodowym lub osobistym,
 • chcą pracować nad poprawą pewności siebie.

Jak pracujemy?

Pierwsza wizyta

Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacyjny i opiera się na swobodnej rozmowie. Terapeuta zbiera dokładny wywiad od pacjenta, poznaje charakter problemu, z którym zgłosił się pacjent. Wtedy też wspólnie ustalamy cele naszej pracy. Wyjaśniamy także zasady, które obowiązują podczas procesu terapeutycznego. To pacjent podejmuje decyzję, czy to właśnie z tym terapeutą chcę przejść drogę do lepszej strony swojego życia.

Może się tak również zdarzyć, że po wysłuchaniu objawów pacjenta (jeśli jest to konieczne) przed podjęciem pracy zostanie zalecona wizyta u psychiatry lub innego specjalisty.

Praca terapeutyczna

Jeśli pacjent podejmie decyzję o uczestnictwie w terapii zawiązujemy wspólnie tzw. kontrakt terapeutyczny, po czym rozpoczynamy pracę. Ze strony pacjenta do owocnych efektów wymagamy po prostu chęci i otwartości – wysoka motywacja do zmiany umożliwia osiągnięcie lepszego komfortu życia.

Dla dobra terapii oraz zachowania standardów etycznych wszyscy terapeuci pracujący w KetamineClinic.pl poddają swoją pracę stałej superwizji. Jej celem jest wzbogacenie doświadczeń, a tym samym niesienie efektywniejszej pomocy.

W każdym przypadku terapeuta dostosowuje metody pracy do aktualnej sytuacji danego pacjenta, tak by jak najlepiej pomóc w dojściu do równowagi psychicznej.

Wychodzimy z założenia, że najbardziej wartościową formą terapii i konsultacji są spotkania w gabinecie, jednak pacjentom oferujemy dwojaki sposób uczestnictwa w spotkaniach: formę stacjonarną – bezpośrednio w gabinecie terapeutycznym oraz online (niektórzy terapeuci) – z wykorzystaniem internetowych łączy telekomunikacyjnych. Kierujemy ją w szczególności dla osób niepełnosprawnych, przebywających na stałe poza granicami Polski oraz z różnych względów mających utrudniony dostęp do naszego centrum.

Najczęściej zadawane pytania:

Czym różnią się poradnictwo i konsultacje od psychoterapii?

Poradnictwo psychologiczne jest zwykle ograniczone w czasie – trwa od jednego do kilku spotkań. Polega na zebraniu informacji o danym problemie i celu jaki chce osiągnąć klient, a jego efektem jest udzielenie porady, a także wskazanie formy odpowiedniej pomocy. Konsultacje terapeutyczne również ograniczają się do kilku spotkań. W tym czasie może mieć miejsce ustalenie kontraktu terapeutycznego.

Psychoterapia to natomiast długotrwały proces, w efekcie którego następuje realna zmiana w funkcjonowaniu pacjenta. Psychoterapeuta pełni w niej rolę towarzysza w dochodzeniu do źródeł problemu i poszukiwaniu najlepszych rozwiązań.

Jak długo trwa psychoterapia?

Długość trwania terapii oraz częstotliwość spotkań jest zależna przede wszystkim od charakteru objawów zgłaszanych przez pacjenta oraz od nurty psychoterapeutycznego w jakim pracuje dany specjalista. Po sesjach diagnostycznych terapeuta określa przybliżony czas uzyskania poprawy, który oczywiście może się skracać bądź wydłużać.

Co to znaczy, że psychoterapeuta pracuje “pod superwizją”?

Każdy psychoterapeuta ma obowiązek pracy “pod superwizją”, która polega na odbywaniu konsultacji z psychoterapeutami posiadającymi certyfikat superwizora. Podnosi to jakość procesu terapeutycznego. Różne osoby z tym samym problemem mogą postępować w odmienny sposób oraz dostrzegać różne wątki. Omówienie z superwizorem wszystkich opcji ukierunkowuje i poszerza zakres interwencji terapeutycznych.

Czy psycholog/psychoterapeuta może wystawiać zwolnienia lekarskie?

Nie. Zwolnienia lekarskie może wystawić tylko lekarz po osobistym zbadaniu pacjenta.

Obawiam się pierwszej wizyty u terapeuty, co robić?

Obawy i towarzyszący temu stres są powszechnym zjawiskiem. Warto jednak dać sobie szansę i spróbować skorzystać z pomocy specjalisty. Wiele osób, mimo wcześniejszych wątpliwości już po pierwszym spotkaniu przełamuje lęk i czuje ulgę, mówiąc terapeucie o swoich trudnościach. Pamiętaj, że w gabinecie nikt nie ocenia Twoich problemów i wyborów. Jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomóc.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Nie ma potrzeby specjalnego przygotowania, warto jednak mieć usystematyzowane informacje na temat dotychczasowego leczenia, przyjmowanych leków czy chorób przewlekłych. Przydatne będzie też zastanowienie się jaki jest wstępny cel podejmowanej psychoterapii.

gabinet psychologiczny warszawa

Dlaczego warto wybrać KetamineClinic.pl w Warszawie?

Jeśli na co dzień zmagasz się z ciągłym napięciem emocjonalnym, masz problemy, które negatywnie wpływają na jakość Twojego życia, chcesz zadbać o zdrowie psychiczne – w każdej z tych kwestii pomogą Ci specjaliści z KetamineClinic.pl. Nasz zespół zapewnia kompleksowe wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne. Przyświeca nam wspólna idea świadczenia pomocy na najwyższym poziomie z poszanowaniem zasad etyki zawodowej.

Kontakt z nami

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas, a oddzwonimy.

Lokalizacja

Al. Jerozolimskie 133/162,
02-304 Warszawa

Numer telefonu

Adres mailowy:

Godziny przyjęć:

Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 12:00 – 18:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Wszystkie konsultacje oraz leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest od kwietnia 2024 w gabinetach zabiegowych w dodatkowej lokalizacji przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barbary, 4. piętro.

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest w gabinetach zabiegowych w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barabry, naprzeciwko paczkomatu, 4. piętro
Kontakt z recepcją