Na czym polega nowoczesna farmakoterapia w KetamineClinic?

W KetamineClinic mamy świadomość, że ustalenie właściwej farmakoterapii w zaburzeniach psychicznych bywa trudnym i skomplikowanym procesem. Dlatego też stale poszerzamy swoją wiedzę uczestnicząc w polskich i zagranicznych kongresach oraz poprzez uważne śledzenie doniesień naukowych. Dzięki temu w leczeniu łączymy zalecenia z wytycznych rekomendowanych przez polskie, europejskie i amerykańskie towarzystwa naukowe z wnioskami płynącymi z najnowszych badań. Specjalizujemy się w terapii lekoopornych zaburzeń psychicznych, ale naszym celem jest także udostępnienie najnowocześniejszych metod terapeutycznych polskim pacjentom.

Mając na uwadze, że powinniśmy leczyć zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, w KetamineClinic nie boimy się stosować leków poza wskazaniami rejestracyjnymi. Wszystkie leki przed dopuszczeniem do obrotu muszą przejść fazy badań klinicznych, które służą ocenie bezpieczeństwa stosowania i skuteczności leku. Badania takie obejmują jednak zwykle pacjentów cierpiących tylko na wybrane schorzenia. Tymczasem niekiedy okazuje się, że stosowanie danego leku jest pomocne także w leczeniu innych chorób. Bazując na wynikach badań naukowych, w KetamineClinic stosujemy leki off-label, by pomóc osobom, których schorzenie nie zostało uwzględnione przez firmy farmaceutyczne w badaniach klinicznych danego leku. Zebraliśmy już sporo doświadczeń w obszarze stosowania leków off-label, zarówno wdrażając nowatorskie terapie, jak w codziennej pracy klinicznej z naszymi pacjentami.

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy ambulatoryjne leczenie ketaminą w infuzjach dożylnych. W 2019 r. podjęliśmy się innego pionierskiego projektu – wprowadzenia do stosowania na szerszą skalę baklofenu off-label w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Po więcej informacji zapraszamy do naszego serwisu baklofen.pl. Uważnie obserwujemy sytuację prawną i oczekujemy możliwości stosowania w wybranych wskazaniach psylocybiny i MDMA.

Pamiętamy także o tym, że farmakoterapia nie w każdym przypadku jest optymalnym rozwiązaniem. Zdarza się, że najwłaściwszym działaniem terapeutycznym okazuje się zaniechanie podawania leków i wdrożenie właściwej psychoterapii. W KetamineClinic oferujemy leczenie w aż 9 nurtach psychoterapeutycznych. Sesje prowadzone są przez utalentowanych i doświadczonych psychoterapeutów w ścisłej współpracy z psychiatrą prowadzącym.

 

Kontakt z nami

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas, a oddzwonimy.

Lokalizacja

Al. Jerozolimskie 133/162,
02-304 Warszawa

Numer telefonu

Adres mailowy:

Godziny przyjęć:

Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 12:00 – 18:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Wszystkie konsultacje oraz leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest od kwietnia 2024 w gabinetach zabiegowych w dodatkowej lokalizacji przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barbary, 4. piętro.

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest w gabinetach zabiegowych w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barabry, naprzeciwko paczkomatu, 4. piętro
Kontakt z recepcją