LECZENIE DEPRESJI – FILM

Zapraszamy do zapoznania się z powyższa prezentacją.

 

Zapraszamy na warsztaty (prowadzący: psychoterapeuta Piotr Biederek)

Dla kogo są warsztaty?

Dla KAŻDEGO, kto chce…
Jasno komunikować swoje potrzeby,
Dbać o siebie w relacjach z innymi,
Lepiej rozumieć swoje emocje i wyrażać je w sposób bardziej otwarty,
Rozwijać swoje umiejętności interpersonalne,
Mieć większą przejrzystość w kontaktach z innymi ,
Pozbyć się wyrzutów sumienia, w sytuacji, kiedy nie mamy na coś przestrzeni i odmawiamy

Dowiedzieć się czym są zdrowe granice w relacjach z innymi,
Nauczyć się zapewniać sobie komfort, nie raniąc innych,
Poznać swoje granice,
Udoskonalić komunikowanie granic,
Umieć dostrzegać momenty, w których nasze granice są przekraczane,
Wiedzieć jak pielęgnować swoją autonomię,
Być w kontakcie ze swoimi emocjami,

Dbać o równowagę w relacjach prywatnych i zawodowych
Traktować złość jako pewnego rodzaju alarm,
Nauczyć się rozpoznawać złość w naszym ciele i umyśle,
Polubić się ze złością, aby nie doprowadzać do sytuacji, w której „wylewa”się z nasjak lawa,
Wykorzystywać uczucie złości do mówienia o swoich niezaspokojonych potrzebach,
Rozpoznawać i radzić sobie z mechanizmami obronnymi, które pojawiają się kiedy złość nie jest zauważana

Jak będziemy pracować?

Pracujemy od 9 do 16.

Będzie trochę teorii, dużo przykładów i bardzo dużo pracy warsztatowej. Każdy otrzyma materiały, które będą zawierały część teoretyczną oraz miejsca na notatki w trakcie ćwiczeń. Będziemy dzielić się swoimi odczuciami, jednocześnie ucząc się mówić o nich. Będzie emocjonalnie, pomocnie, użytecznie i bezpiecznie.

Na miejscu dla uczestników kawa, herbata, napoje i przekąski.

Prowadzący: Piotr Biederek
Gdzie: KetamineClinic, Aleje Jerozolimskie 133/162, Warszawa
Kiedy: 29 lipca (sobota) 9-16 oraz 26 sierpnia (sobota) 9-16
Cena: 450 zł
Zapisy: info@ketamineclinic.pl lub +48 576 250 700

Ketamina: narkotyk na depresję? To jak psychodeliczna podróż z matni. I działa.

Każdy lek jest trucizną, każda trucizna lekiem – nauczał w XVI w. Paracelsus, wytrawny badacz roślin leczniczych i twórca alchemii. Chodzi o wielkość dawki: musi zostać właściwie dobrana. Ta uniwersalna reguła zbyt rzadko bywa przywoływana w kontekście związków zmieniających stan świadomości. Doskonałym przykładem jest ketamina, lek wynaleziony w 1963 r. na potrzeby lekarzy frontowych w Wietnamie, by mogli szybko na polu walki znieczulać rannych żołnierzy. Od tamtego czasu anestezjolodzy potwierdzają, że jest to środek bezpieczny, jeśli stosowany zgodnie z zaleceniami i pod opieką lekarza (…). Dalsza część artykułu na łamach portalu „Polityka”

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS – Wywiad Na YT z dr Marcinowiczem

W dniu 22.02.23 mieliśmy przyjemność gościć w Strefie Psyche Uniwersytetu SWPS. Psychiatra Piotr Marcinowicz w rozmowie z psychoterapeutką Zofią Szynal opowiadał o nowoczesnych metodach leczenia w psychiatrii.    

Innowacyjne metody leczenia depresji – skuteczne i bezpieczne. Dla kogo?

Leczenie depresji to jedno z największych wyzwań współczesnej psychiatrii. Mimo iż medycyna potrafi skutecznie walczyć z chorobą, to wciąż jednak pozostaje spora grupa osób, u których standardowe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Współcześnie pojawiają się kolejne koncepcje innowacyjnych terapii dla osób zmagających się z depresją lekooporną, które dają duże nadzieję na remisję choroby. Poznaj je i dowiedz się, czy są tak skuteczne!

Esketamina i ketamina dożylna rewolucja w leczeniu depresji lekoopornej

Spravato w ciągu ostatnich lat osiągnął status przełomowego leku w leczeniu depresji. Przeprowadzone badania dowiodły, że substancja czynna leku – esketamina skutecznie łagodzi objawy ciężkiej depresji opornej na leczenie. Donosowa droga podania preparatu pozwala na łatwą aplikację i szybkie działanie, co wyróżnia go na tle innych środków przeciwdepresyjnych. SPRAVATO charakteryzuje się niemal natychmiastowym działaniem – aktywuje bezpośrednio neuroprzekaźnik glutaminian (odpowiedzialny za tworzenie śladu pamięciowego w mózgu). Zaczyna pobudzać” komórki mózgowe, zachęcając je do uczenia się, zapamiętywania i przyzwyczajania się do tego stanu. Osiągnięcie stężenia maksymalnego w osoczu wynosi około 20-40 minut. Czas trwania terapii esketaminą wynosi ok. 6 miesięcy i składa się z trzech faz początkowo lek przyjmuje się 2 razy w tygodniu, w kolejnym czasie raz na tydzień, a następnie co dwa tygodnie. Leczenie jest w pełni bezpieczne, pod warunkiem gdy odbywa się pod okiem doświadczonych specjalistów. Badania pokazują, że po miesięcznej terapii esketaminą około 70% pacjentów cierpiących na depresję osiąga zauważalną poprawę i redukcję objawów choroby.

Leczenie lekiem Spravato jest jednak bardzo drogie i z uwagi na brak refundacji bardzo niewielu pacjentów może skorzystać z tej terapii. Dlatego jako pierwsi w Polsce oferujemy leczenie ketaminą dożylną. Efekty terapii ketaminowej są takie same jak lekiem Spravato, natomiast koszt terapii jest 4krotnie niższy. 

TMS – nowatorska terapia leczenia depresji

Przezczaszkowa stymulacja magnetyczna (TMS) to niezwykle bezpieczna, nieinwazyjna i wysoce skuteczna metoda stymulacji mózgu przy pomocy impulsów elektromagnetycznych. Przezczaszkową stymulację magnetyczną wykorzystujemy w leczeniu bólu przewlekłego oraz przede wszystkim depresji w jej szczególnych postaciach:

 • depresji lekkopornej (TRD),
 • depresji u u pacjentów nietolerujących działań ubocznych leków,
 • depresji przebiegającej z podniesionym poziomem lęku,
 • depresji w ciąży.

TMS daje również obiecujące rezultaty w terapii innych schorzeń zdrowia psychicznego, m.in. zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (OCD), zaburzeń lękowych, zespołu stresu pourazowego (PTSD), czy też niektórych objawów schizofrenii. TMS umożliwia precyzyjne działanie na określony obszar mózgu, prowadząc do zmian biologicznych. Najczęściej jest to grzbietowo-boczna kora przedczołowa, która ma połączenia z głębszymi obszarami mózgu, m.in. z układem limbicznym odpowiedzialnym za regulację emocji, motywacji oraz procesu zapamiętywania. Działanie TMS opiera się na:

 • modulacji plastyczności synaptycznej – (ang. long-term-potentiation – LTP). LTP polega na systematycznym wzmocnieniu połączeń synaptycznych, co jest jednym z mechanizmów pamięci i uczenia się na poziomie neuronalnym.
 • zmiany poziomu ekspresji receptorów – m.in. N-metylo-D-asparginianowych (NMDA).
 • obniżeniu progu przewodnictwa synaptycznego – prowadząc do wzmocnienia połączeń i plastyczności synaptycznej.

Jedną z najważniejszych zalet przezczaszkowej stymulacji magnetycznej jest fakt, że może być ona stosowana równocześnie z innymi metodami leczenia, w szczególności z terapią poznawczo-behawioralna i farmakoterapią. Działanie TMS nadal jest przedmiotem wielu badań. Naukowcy stale poszukują sposobów na zwiększenie skuteczności terapeutycznej.

Centrum Psychiatrii i Psychoterapii KetamineClinic.pl to miejsce na mapie Warszawy, które oferuje innowacyjne metody leczenia depresji. Terapie otwierają przed pacjentami nowe możliwości, dając nadzieję na wyciszenie objawów i długotrwałą remisję depresji. Jako pierwsi i jedyni w Polsce oferujemy terapię łączoną ketaminą i TMS. 

Jak rozpoznać depresję i kiedy udać się po pomoc do psychiatry?

Depresja jest poważną chorobą, której objawy mają charakter psychiczny i fizjologiczny. Jej objawy cechują się tendencją do nawracania i z czasem ulegają nasileniu, dlatego wymaga kompleksowego leczenia i specjalistycznego wsparcia. Poznaj objawy depresji i dowiedz się, kiedy nie warto zwlekać i zasięgnąć porady specjalisty.

Objawy depresji

Objawy depresji mogą u każdego pacjenta być nieco inne. Do najbardziej charakterystycznych z nich należą:

 • stopniowa utrata radości z życia i odczuwania przyjemności (anhedonia) z rzeczy, które jeszcze do niedawna były źródłem radości,
 • pesymistyczna ocena własnej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości,
 • utrata poczucia własnej wartości, przeświadczenie o byciu bezwartościowym i niepotrzebnym,
 • ograniczenie aktywności życiowej stopniowa utrata zainteresowań, trudności w podejmowaniu codziennych czynności (np. niemożność wstania z łóżka, wzięcia prysznica itp.),
 • zaburzenia snu trudności w zasypianiu i utrzymaniu snu,
 • spadek popędu seksualnego (libido),
 • utrata apetytu lub nadmierne objadanie się,
 • dolegliwości somatyczne bóle głowy, brzucha i klatki piersiowej, wzmożona męczliwość,
 • pogorszenie funkcji poznawczych niezdolność skupienia uwagi i wytrwania przy czynnościach wymagających wysiłku intelektualnego. W zaawansowanej nieleczonej chorobie dochodzi do tzw. otępienia depresyjnego, czyli pogorszenia świeżej pamięci  przypominania sobie niedawnych rozmów czy faktów z życia.

Powyższe objawy nie muszą występować razem. Zgromadzenie nawet kilku tych cech w odpowiednim nasileniu wystarcza do rozpoznania depresji. Pierwszym etapem w drodze do zdrowienia jest diagnoza depresji. Wiele osób próbuje zdiagnozować się samodzielnie lub długo zwleka z wizytą u specjalisty. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ każdy dzień nieleczonej choroby sieje ogromne spustoszenie w psychice, powodując jeszcze większe poczucie beznadziei i braku sensu życia. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że depresję można skutecznie leczyć. 

Dlaczego warto szukać pomocy u psychiatry?

Psychiatra jest specjalistą, który na podstawie wywiadu i badania psychiatrycznego jest w stanie postawić prawidłową diagnozę depresji. Ponadto dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafi uwzględnić inne podtypy zespołów depresyjnych, takich jak między innymi: depresja poporodowa, depresja maskowana, depresja sezonowa, atypowa itd. Granice pomiędzy tymi kategoriami nie zawsze są charakterystyczne, dlatego istotne jest holistyczne podejście. Konsultacja psychiatryczna opiera się na rozmowie z psychiatrą, podczas której pacjent ma możliwość opowiedzieć lekarzowi o niepokojących dolegliwościach, myślach i emocjach. W zamian otrzyma specjalistyczne wsparcie, pomoc i zindywidualizowane leczenie.

Jeśli dostrzegasz u siebie objawy depresji, nie oczekuj na moment, gdy zły nastrój minie a radość życia powróci. Gra na zwłokę może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego, wykluczając Cię z życia zawodowego i towarzyskiego. Zgłoś się na konsultację psychiatryczną do KetamineClinic.pl, gdzie czekają na Ciebie najwyższej klasy specjaliści.

Grupa pracy z ciałem
– zapraszamy na spotkania

Serdecznie zapraszamy na udział w grupie pracy z ciałem, która obejmuje 12 spotkań. Dzięki dofinansowaniu przez Wojewodę Mazowieckiego przy współpracy ze Stowarzyszeniem Integracja, możemy Państwu zaoferować bezpłatny udział w całym cyklu. Grupa prowadzona jest przez doświadczone osoby, arteterapeutkę – mgr Julię Bartosik i psycholożkę – mgr Natalię Zborowską.

Ze względu na duże Państwa zainteresowanie grupą, planujemy otworzyć warsztaty komercyjne w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy osoby w trakcie psychoterapii oraz pragnące pogłębić swoje zrozumienie i relację z ciałem.

grupa pracy z ciałem warszawa plakat ketamineclinic.pl

Kontakt z nami

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas, a oddzwonimy.

Lokalizacja

Al. Jerozolimskie 133/162,
02-304 Warszawa

Numer telefonu

Adres mailowy:

Godziny przyjęć:

Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 12:00 – 18:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Wszystkie konsultacje oraz leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest od kwietnia 2024 w gabinetach zabiegowych w dodatkowej lokalizacji przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barbary, 4. piętro.

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest w gabinetach zabiegowych w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barabry, naprzeciwko paczkomatu, 4. piętro
Kontakt z recepcją