
W leczeniu naszych pacjentów stawiamy na partnerski model współpracy. Nie boimy się wątpić ani weryfikować hipotez. Naszą pracę poddajemy regularnej superwizji.
Na co dzień przykładam dużą wagę do psychoterapii i oddziaływań niefarmakologicznych. Współpracuję z wieloma utalentowanymi psychologami i psychoterapeutami. Uważam, że leki, chociaż najczęściej konieczne, są jednym z wielu elementów wpływających na powrót do zdrowia psychicznego. Wymagam od moich pacjentów dużego zaangażowania w proces leczniczy – z wzajemnością.
lek. Piotr Marcinowicz
Poznaj nasz zespół
Nasi lekarze psychiatrzy
Lekarz psychiatra dzieci
i młodzieży (od 10 r.ż.)
Zespół psychologów i / lub psychoterapeutów
Lekarze psychiatrzy

lek. Piotr Marcinowicz
Jestem lekarzem psychiatrą. Od 2020 roku, jako pierwszy psychiatra w Polsce, rozpocząłem prowadzenie komercyjnej terapii ketaminą dożylną. W 2021 roku założyłem Centrum Psychiatrii i Psychoterapii ketamineclinic.pl mając na celu stworzenie miejsca oferującego kompleksowe podejście nawet w najtrudniejszych przypadkach z dostępem do najnowocześniejszych metod leczniczych. Ponadto jestem wolontariuszem w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia oraz doktorantem i wykładowcą na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Jestem współautorem artykułów naukowych oraz monografii. Proces kształcenia wspieram szkoleniami zagranicznymi i konferencjami – w 2018 roku m.in. zostałem absolwentem European College of Neuropsychopharmacology Oxford Summer School, oraz Akademii Lundbecka w Monachium. Z wyróżnieniem prezentowałem wyniki swoich badań na kongresie Europejskim Kongresie Psychiatrycznym w Barcelonie 2018. W 2019 roku przedstawiałem również swoje badania na kongresie EPA Warszawie oraz wyniki leczenia swoich pacjentów baklofenem na kongresie w Wiśle. W styczniu 2020 uczestniczyłem w kolejnej edycji Akademii Lundbecka w Hamburgu. W 2021 roku prezentowałem wyniki swoich badań na 2nd European Psychologists, Psychiatrists and Mental Health Experts Meeting w Amsterdamie. W czerwcu 2022 roku miałem zaszczyt opowiedzieć o doświadczeniach z ketaminą dożylną na 47 Zjeździe Psychiatrów Polskich w Łodzi.
Obecnie pracuję głównie z pacjentami lekoopornymi – niezależnie od diagnozy, często z osobami o wielu rozpoznaniach. Prowadzę wykłady i warsztaty oraz konsultuję ośrodki terapeutyczne.

Michał Hapon
Jestem lekarzem psychiatrą specjalizującym się w dziedzinie psychiatrii dorosłych.
Na co dzień zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych w ramach oddziału
ogólnopsychiatrycznego Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie.
Ukończyłem I Wydział Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stale podnoszę swoje
kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.
Dysponuję wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do nowoczesnego leczenia zaburzeń
psychicznych, nie zapominając przy tym o holistycznym podejściu do pacjenta. Zwracam
szczególną uwagę na empatyczne i indywidualne podejście do pacjenta. Jestem otwarty na
współpracę z psychologami, psychoterapeutami oraz lekarzami innych specjalności w celu ustalenia
terapii adekwatnej do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Magdalena Więdłocha
Specjalista psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, pracownik naukowo-dydaktyczny i doktorantka w Klinice Psychiatrycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współprowadzi badania kliniczne nowych leków stosowanych w leczeniu depresji, choroby dwubiegunowej i schizofrenii. Jest autorką licznych prac naukowych z zakresu psychiatrii, a jej zainteresowania naukowe obejmują biologiczne uwarunkowania zaburzeń psychicznych oraz psychofarmakologię. W 2019 roku ukończyła European College of Neuropsychopharmacology Oxford Summer School w Wielkiej Brytanii. Doświadczenie w diagnostyce i leczeniu psychiatrycznym zdobywała w m.in. Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie, Szpitalu Wolskim, Poradniach Zdrowia Psychicznego oraz w oddziałach dziennych. Obecnie jest kierownikiem Oddziału Dziennego Zaburzeń Nerwicowych Vertimed+.
Lekarz psychiatra dzieci i młodzieży (od 10 r.ż.)

Karolina Puto
Psychiatra dzieci i młodzieży. Przyjmuje pacjentów od 10 r.ż.
Jestem absolwentką Collegium Medicum w Bydgoszczy, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży, którą ukończyłam w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywałam również w jednostkach zajmujących się pacjentami psychiatrycznymi, m.in. Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, w Szpitalu Mazowieckim w Garwolinie, w Oddziale Psychiatrii dla Młodzieży Uzdrowiska Konstancin. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i kompetencje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach doszkalających. Aktualnie jestem również w trakcie studiów podyplomowych z zakresu seksuologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Moje zainteresowania naukowe koncentrują się na tematyce diagnostyki i leczenia zaburzeń ze spektrum autyzmu, zaburzeń hiperkinetycznych oraz zaburzeń nastroju. Obecnie kontynuuję pracę w Oddziale Klinicznym, gdzie prowadzę z dobrym efektem pacjentów o szerokim profilu zgłaszanych trudności i problemów, m.in. pacjentów z zaburzeniami nastroju, chorobą afektywną dwubiegunową, objawami psychotycznymi, zaburzeniami odżywiania, ze spektrum autyzmu i zaburzeniami hiperkinetycznymi.
W swojej pracy kieruję się profesjonalizmem, dokładnością i rzetelnością. Ze względu na istotny wpływ środowiska rodzinnego na proces leczenia pacjentów i ich rodziny traktuję jako partnerów do współpracy, tak aby postawiona diagnoza i opracowana ścieżka była najkorzystniejszą i najskuteczniejszą formą pomocy.
Psycholodzy i / lub psychoterapeuci

Ada Nowakowska
Prowadzę konsultacje psychologiczne, terapię w nurcie integracyjnym oraz interwencje kryzysowe.
W mojej pracy terapeutycznej koncentruję się na realizowaniu celów wyznaczonych wspólnie z
Klientem. Pracuję z osobami dorosłymi, rodzinami oraz młodzieżą. Częstotliwość spotkań ustalana
jest indywidualnie w zależności od potrzeb i możliwości.
Studia z psychologii klinicznej ukończyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Kontynuuję swoją edukację w ramach studiów doktoranckich na Warszawskim Uniwersytecie
Medycznym. Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie Ericksonowskim.
Posiadam certyfikat I stopnia z Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Stale
rozwijam swój warsztat pracy, aby pomagać Klientom w sposób najlepiej dopasowany do ich
potrzeb. Korzystam z systematycznej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTP.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam w placówkach ochrony zdrowia oraz organizacjach
pozarządowych. Pracowałam na oddziałach psychiatrycznych, w poradni zdrowia psychicznego
oraz w szpitalu onkologicznym (w zakresie profilaktyki i terapii uzależnień).

Monika Górniak-Ciosek
Jestem psychoterapeutką pracującą w paradygmacie psychodynamicznym i systemowym.
Integrowanie tych podejść pozwala mi patrzeć na problem pacjenta z perspektywy jego
indywidualnych struktur psychicznych oraz oddziaływań zewnętrznych. Ukończyłam studia z
pedagogiki resocjalizacyjnej oraz czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne Studium Terapii Rodzin
Stowarzyszenia OPTA, szkolenie z terapii par w Polskim Instytucie Ericksonowskim, Seminarium
kliniczno-superwizyjne w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal, Certyfikowane
przez Sekcję Naukową Psychoterapii PTP szkolenie z psychoterapii psychoz oraz szkolenie z terapii
EMDR. Aktualnie jestem w procesie certyfikacyjnym diagnosty i terapeuty zaburzeń związanych z
traumą, w Europejskim Towarzystwie Traumy i Dysocjacji.
Praca terapeutyczna to dla mnie za każdym razem niepowtarzalna podróż, w którą wybieramy się
razem z pacjentem, parą lub rodziną zgłaszającą się po pomoc. To lepsze zrozumienie tego, co znane
i odkryte, ale przede wszystkim to docieranie do tych obszarów psychiki, które pozostają
nieuświadomione, a jednak w sposób znaczący wpływają na nasze przeżywanie siebie oraz relacje z
otaczającym nas światem.
Do udziału w psychoterapii zapraszam pacjentów:
- z diagnozą zaburzeń osobowości, z chorobami i zaburzeniami psychicznymi,
- po przebytej traumie, z trudnościami w relacjach, z poczuciem samotności,
- z niskim poczuciem własnej wartości i zaburzoną samooceną
- pary i małżeństwa w okresie kryzysu

Angelika Fons-Szumilak
Jestem psychologiem ze specjalnością psychologia kliniczna. Oferuję konsultacje psychologiczne i psychoterapię osób dorosłych z problemami osobistymi, zaburzeniami nastroju i emocji oraz wsparcie w kryzysach (emocjonalnym, relacji, rodzicielskim, zdrady, okołorozwodowym, zawodowym, straty, wieku i in.) Pracuję z osobami z syndromem DDA i DDD, poczuciem samotności, „inności”, predyspozycją do wchodzenia w toksyczne związki (rodzinne, partnerskie, towarzyskie, zawodowe). Wspieram osoby doświadczające braku satysfakcji, radości życia, umiejętności stawiania granic i poczucia własnej wartości. Wspieram samodzielność, która daje siłę do przezwyciężania największych trudności, wzmacnia poczucie własnej wartości i mocy. Mam duże doświadczenie w pracy z klientami z obszaru biznesu – stres, wypalenie zawodowe, permanentne zmęczenie, bezsenność, mobbing, nadużycia. Jako psychoterapeuta kształcę się w nurcie psychoterapii integracyjnej w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie.
Jestem pasjonatką zmian na lepsze – ufam życiu, cenię każdą minutę, bo wiem, że żadna nie wróci. Przeszłam kilka bardzo ważnych zmian osobistych, kryzysów w relacjach i wyzwań zawodowych. Moją misją jest rozmawianie o tym, co indywidualnie najważniejsze, towarzyszenie ludziom w odkrywaniu swoich najlepszych zasobów oraz znajdowaniu siły i odwagi do życia na miarę własnych wartości. Mam 26 lat doświadczenia zawodowego, w tym 16 lat w psychologicznym wsparciu osób doświadczających zmiany. Pracuję pod stałą superwizją.
Prywatnie ładuję akumulatory w górach, na sali crossfitowej i w cieple mojego domu. Lubię poczucie równowagi. Dużo czytam. Jestem spełnioną kobietą, kochaną żoną, dumną mamą dorosłego syna realizującego odważnie swoje pasje, współopiekunką adoptowanych 2 kotów i psa oraz wegetarianką.

Karol Domański
Jestem psychoanalitykiem jungowskim, psychoterapeutą i psychologiem. Prowadzę psychoterapię w nurcie psychologii głębi, psychoanalizę jungowską oraz sesje wspierające integrację doświadczeń psychodelicznych.
Psychoterapia i psychoanaliza, jaką prowadzę, polega nie tylko na doraźnej pomocy drugiej osobie w trudnych sytuacjach życiowych, ale też na odnajdywaniu głębszego sensu i znaczenia w życiu. W procesie tym pomagam jej nawiązać mocny i głęboki kontakt z samym/-ą sobą. Analiza snów i doświadczeń psychodelicznych i terapeutyczna praca z ich treściami okazują się często doskonałą drogą do tego celu. W pracy psychoterapeutycznej i psychoanalitycznej korzystam z idei psychologii analitycznej zapoczątkowanej przez Carla Gustava Junga, jak również psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindella.
I also offer Jungian analysis, psychotherapy and integration of psychedelic experiences in English.
Kwalifikacje i uprawnienia:
- Jestem certyfikowanym psychoanalitykiem jungowskim – tytuł ten uzyskałem po ukończeniu 5-letniego szkolenia w Międzynarodowym Towarzystwie Psychologii Analitycznej z siedzibą w Zurychu (IAAP);
- Ukończyłem 2-letni kurs psychologii jungowskiej w Polskim Towarzystwie Psychologii Analitycznej;
- Ukończyłem 3-letni program szkoleniowy (faza I) w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu i mam uprawnienia do prowadzenia psychoterapii indywidualnej, w tym nurcie pod superwizją;
- Uzyskałem tytuł magistra psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (obecny Uniwersytet SWPS);
- Odbyłem staż kliniczny w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie w Zespole Leczenia Środowiskowego oraz na XIV Oddziale Ogólnopsychiatrycznym.
Mniej formalnie, a bardziej prywatnie: Lubię podróżować i odkrywać, jak zróżnicowana jest natura, której częścią jest człowiek. Uwielbiam odkrywać znaczenie, jakie wnoszą do życia sny, które śnimy; trudności, przez które przechodzimy; kryzysy, jakie nas spotykają; radości, które przeżywamy – wszystko, co może dać nam pełniejsze i głębsze odczucie tego, co to znaczy, że „jesteśmy sobą”. Proces odkrywania własnej natury i oferowania jej światu, który nas otacza, to dla mnie wielkie dzieło, warte całego życia. Jestem też ojcem i mężem.

Katarzyna Ambroziewicz
Jestem absolwentką antropologii kulturowej oraz psychoterapeutką w procesie certyfikacji. Uczestniczę w 4-letnim całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie integracyjnym w Szkole Psychoterapii Dialog. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie kliniczne zdobywałam na oddziale ogólnopsychiatrycznym Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Tworkach.
Wcześniej prowadziłam kilkuletnie badania wśród osób doświadczających wykluczenia społecznego. Ogromne zaciekawienie drugim człowiekiem, jego wyjątkową historią i życiowym doświadczeniem zaprowadziło mnie od antropologii do psychoterapii, która jest przestrzenią do głębokiego i wielowymiarowego spotkania. Jestem przekonana, że to relacja terapeutyczna jest najistotniejszym czynnikiem leczącym w psychoterapii. Na każdego człowieka patrzę całościowo, w swojej pracy korzystam z bogactwa różnych nurtów psychoterapeutycznych, łącząc je tak, by były jak najlepiej dopasowane do potrzeb pacjenta.
Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Prywatnie jestem żoną i mamą trójki wspaniałych dzieci.

Maria Turek
Jestem psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenie w IIPG (szkole akredytowanej przez PTP,
EAGT i PTPG), arteterapeutką, certyfikowaną realizatorką warsztatów psychoedukacyjnych
„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” (relacja i dialog, rodzeństwo i nastolatek) trenerem grup
wsparcia dla rodziców. Uczestniczę w szkoleniu w Polskim Instytucie Psychodramy na asystentkę
psychodramy. Prowadzę psychoterapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży 16+, grupy terapeutyczne i
warsztaty dla młodzieży, kobiet, rodziców, oraz konsultacje rodzicielskie. Doświadczenie
zdobywam, pracując w zespole w Ośrodku Psychoterapii i Wsparcia dla Rodzin Plaster Miodu,
który współtworzę od 2018 roku.
W swojej pracy korzystam z elementów arteterapii, dramy, angażując w procesie leczenia ciało, emocje, intelekt, kreatywność i wrażliwość. Wierzę, że poprzez autentyczny kontakt i relację można leczyć dawne zranienia i braki. Kieruję się zaufaniem do klientów, którym staram się towarzyszyć w poszukiwaniu odpowiedzi dotyczących źródeł i przyczyn ich cierpienia, po to, aby mogli poszerzać swoją świadomość i wybierać własne rozwiązania. Słucham, zapraszam do refleksji, towarzyszę i inspiruję do działania z szacunkiem do indywidualności i niepowtarzalności każdej osoby. Staram się pomagać klientom odnajdywać ich wewnętrzną siłę, regenerować wyczerpane zasoby, uczyć się łagodności dla siebie i swoich najbliższych.
Bliskie mi są wartości chrześcijańskie, które przekładają się w mojej pracy na poszanowanie godności i indywidualności każdego człowieka. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i kompetencje poprzez szkolenia i treningi, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Milena Malinowska
Jestem psychologiem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie terapii poznawczo-
behawioralnej. Ukończyłam Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie ze specjalnością psychoterapia i terapia seksualna pod kierownictwem prof. Lwa Starowicza
Ukończyłam szkolenie I stopnia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Zdobytą wiedzę stale pogłębiam uczestnicząc w kursach doszkalających oraz w szkoleniach
organizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.
W swojej pracy łączę techniki terapeutyczne różnych nurtów (poznawczo-behawioralne, TSR,
ACT, terapii schematów) aby jak najlepiej dopasować program terapii do pacjenta.
Przez kilka lat pracowałam w Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie zapewniając opiekę
psychologiczną pacjentkom z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego (wsparcie po poronieniach,
skomplikowanych zabiegach ginekologicznych, trudnych porodach) oraz udzielając wsparcia
pacjentom po ciężkich zabiegach chirurgicznych i z diagnozą nowotworu.
Prowadziłam także zajęcia dla par w szkole rodzenia.
Udzielam:
- wsparcia pacjentom z depresją oraz zaburzeniami lękowymi,
- konsultacji psychologicznych dla kobiet w okresie ciąży i połogu (lęk przed ciążą i porodem,
skomplikowany poród, trudności z odnalezieniem się w roli matki), - wsparcia psychologicznego dla rodziców po stracie dziecka (poronienie, urodzenie martwego
dziecka), - wsparcia psychologicznego w leczeniu niepłodności i w procesie in vitro,
- poradnictwa psychologicznego w zakresie relacji interpersonalnych,
- psychoedukacji z elementami edukacji seksualnej,
- pomocy w trudnościach związanych z niską samoocena, stresem oraz objawami
psychosomatycznymi, - konsultacji dla wszystkich osób, które doświadczają trudności w swoim życiu i chciałyby je
zmienić na lepsze.

Magdalena Krasuska
Ukończyłam 5-letnie studia magisterkie na wydziale Psychologii, a następnie studia podyplomowe z zakresu Neuropsychologii klinicznej i diagnozy neuropsychologicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym (SWPS). Swoje doświadczenie zbierałam jako praktykantka oddziałów sądowych Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie, a następnie jako wolontariusz na oddziałach ogólnopsychiatrycznych. Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu diagnostyki psychologicznej w tym kurs podstawowy i zaawansowany ze stosowania Minesockiego Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości MMPI-II akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Aktualnie pracuje jako psycholog w Klinice Psychiatrycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w MCSZ w Pruszkowie. Swoją praktykę stale poddaję superwizji.

Natalia Zborowska

Krystian Kędziora
Jestem głęboko przekonany, że pomimo bagażu doświadczeń wszyscy jesteśmy w stanie
doświadczać życia w jego pełni. Czasem pomoc drugiej osoby jest przydatna by na nowo się nim
cieszyć. Jestem psychologiem i psychoterapeutą, terapeutą uzależnień, członkiem Towarzystwa
Psychoterapii Integracyjnej.
Prowadzę psychoterapię w modelu integracyjnym, co oznacza, że korzystam z różnorodności
podejść teoretycznych i dostosowuję sposób pracy do unikalnych potrzeb/trudności ludzi, którzy
zgłaszają się do mnie po pomoc. Wykorzystuję następujące ścieżki pracy psychoterapeutycznej:
- terapia skoncentrowana na procesie doświadczania (L. Greenberg),
- techniki pracy z ciałem (A. Lowena),
- wyobrażeniowe i ekspresyjne monodramy/psychodramy (Moreno),
- racjonalną terapię zachowań (RTZ Maultsby Elis),
- psychodynamiczne podejście relacji z obiektem (O.Kernberg).
Obecnie swoją aktywność zawodową realizuję w Warszawie i Lublinie. Prywatnie jestem mężem, mam syna i córkę. Pracuję pod stałą superwizją (Teresa Molenda – Superwizor Polskiego Towarzystwa
Psychiatrycznego).
Do udziału w psychoterapii zapraszam osoby, które:
- doświadczają nadmiarowego napięcia i lęku,
- borykają się ze wstydem bądź poczuciem winy,
- czują brak energii, smutek, pustkę,
- przeżywają kryzys lub żałobę,
- mają trudności w budowaniu bądź podtrzymywaniu relacji z innymi,
- doświadczają kryzysu lub trudności w związku partnerskim,
- nie mogą uporać się z bolesnymi doświadczeniami z przeszłości,
- dążą do rozwoju osobistego i samopoznania.

Robert Baron
Jestem specjalistą zdrowia psychicznego. Prowadzę psychoterapię i trening psychologiczny osób dorosłych, młodzieży i dzieci z wykorzystaniem terapii akceptacji i zaangażowania ACT oraz treningu uważności. Współprowadzę terapię grupową DBT. Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołec nym SWPS w Warszawie ze specjalnością neurokognitywistyka, gdzie obroniłem pracę magisterską. Obecnie szkolę się na studiach podyplomowych z wykorzystania uważności i współczucia w terapii, oraz jestem w procesie zdobywania polskiego certyfikatu Terapii depresji opartej na uważności. Ciągle rozwijam się poprzez szkolenia oraz konferencje w kraju i za granicą. Prowadzę psychoterapię pod superwizją. Jestem terapeutą przyjaznym osobom LGBTQ+.
Terapeuci uzależnień

Artur Groszek
Jestem pedagogiem, wychowawcą, terapeutą uzależnień z niemal 20-letnim stażem. Pracuje także z ofiarami i sprawcami przemocy w oparciu o model Duluth oraz elementy treningu zastępowania agresji. Absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Ukończyłem także:
- szkolenie terapii uzależnień w instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie zakończone
certyfikatem terapeuty uzależnień, - specjalistyczne szkolenie w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w oparciu o Model Duluth.
Ponadto w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie konsultuje sprawców przemocy oraz osoby
uzależnione i współuzależnione – 10 letnia praktyka.
Obszar pracy terapeutycznej:
- konsultacje i terapia uzależnień dla młodzieży i dorosłych od substancji psychoaktywnych,
(alkohol, narkotyki, leki) oraz uzależnień behawioralnych np. hazard, zakupoholizm, media społecznościowe itp., - konsultacje do programu ograniczania picia (POP),
- konsultacje współuzależnienia,
- konsultacje wychowawcze dla rodziców,
- konsultacje dla młodzieży, w tym tzw. trudnej młodzieży oraz przejawiającej zachowania,
autoagresywne np. samookaleczenia, - interwencje kryzysowe dla dorosłych i młodzieży.

Mateusz Puchowski
Absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.
Jestem certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień i współuzależnienia (Instytut
Psychologii Zdrowia). Kilkanaście lat pracowałem w stołecznych szkołach jako pedagog,
jednocześnie zdobywając doświadczenie socjoterapeuty z dziećmi i młodzieżą o specjalnych
potrzebach edukacyjnych (orzeczenie-upośledzenie lekkie, asperger, autyzm, ADHD,
niedostosowanie społeczne i zagrożenie niedostosowaniem społecznym) oraz w zaburzeniach
lękowo-depresyjnych. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje regularnej superwizji.
Pielęgniarka psychiatryczna

Marta Wdowiarska
Studiowałam w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, uzyskując tytuł magistra pielęgniarstwa, a także tytuł specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego. Ukończyłam kurs specjalistyczny – Rehabilitacja osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jestem również absolwentką Psychologii Klinicznej i Zdrowia Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Doświadczenie kliniczne zdobywałam, pracując m.in. w oddziale psychiatrycznym oraz psychogeriatrycznym w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia Psychicznego w Pruszkowie, ośrodku leczenia uzależnień, ośrodku leczenia zaburzeń odżywiania dla młodzieży i dorosłych, w oddziale neurologicznym oraz asystując w gabinecie kardiologicznym. Od kilku lat mam przyjemność pracować z osobami z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, odżywiania oraz osobowości w oddziale terapeutycznym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Przeprowadziłam badania naukowe podczas pisania pracy magisterskiej dotyczące poczucia satysfakcji z opieki oraz oczekiwań pacjentów psychiatrycznych wobec personelu pielęgniarskiego. Brałam udział w konferencjach związanych ze zdrowiem oraz opieką psychiatryczną, a także warsztatach dotyczących integracji doświadczeń psychodelicznych. Staram się poszerzać swoją wiedzę oraz przekazywać ją innym. Priorytetowe jest dla mnie dobro i bezpieczeństwo pacjenta.