KetamineClinic.pl to szczególne miejsce na mapie Polski, w którym pacjenci mogą skorzystać z terapii ketaminą i esketaminą. Wiemy, jak ważne w osiągnięciu sukcesu jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu, dlatego nasz zespół terapeutyczny krok po kroku przeprowadza każdego pacjenta przez cały proces diagnostyczny, czuwając na każdym etapie leczenia. Dowiedz się, w jaki sposób wygląda procedura przygotowawcza do odbycia zabiegów ketaminą i esketaminą.

Badania pokazują, że po miesięcznej terapii ketaminą i esketaminą około 70% pacjentów cierpiących na depresję osiąga zauważalną poprawę objawów. W KetamineClinic.pl przed kwalifikacją do leczenia główny nacisk stawiamy na szczegółowy wywiad z pacjentem. Istotne są również badania dodatkowe, które pozwalają wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu oraz somatyczne przyczyny depresji.

Przebieg wizyty kwalifikacyjnej

Przygotowanie do leczenia ketaminą i esketaminą rozpoczyna się od wizyty kwalifikacyjnej, na której nasi specjaliści poznają dokładny przebieg zaburzeń i całą historię leczenia. Dlatego ważne jest, aby pacjent zabrał ze sobą pełną dokumentację medyczną – wszelkie wypisy ze szpitali, historię przyjmowanych leków – ich dawki, kombinacje oraz działania niepożądane są bardzo istotne w ustalaniu planu terapii. Równie ważną rolę odgrywa wywiad. Lekarz zapyta pacjenta o kilka informacji ogólnych, takich jak: wiek, miejsce zamieszkania oraz stan cywilny, by następnie przejść do pytań ściśle związanych ze stanem chorobowym m.in.: dotychczasowy przebieg leczenia, ośrodki, w jakich leczył się pacjent, czas trwania psychoterapii oraz w jakim nurcie terapeutycznym pracował wraz z psychoterapeutą. Terapia ketaminą i esketaminą daje bardzo szybkie efekty. Pacjent już w ciągu kilku tygodni jest w stanie wyraźnie odczuć zmniejszenie nasilenia objawów. Jednak nasi specjaliści wiedzą, że aby osiągnąć sukces leczenia pacjenci powinni być pod stałą opieką psychoterapeutyczną przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu profilaktycznie w celu zapobieżenia nawrotom. Psychoterapia jest niezwykle ważna w celu integracji psychodelicznych przeżyć będących niejako efektem ubocznym zabiegów. 

Do wizyty kwalifikacyjnej leczenia ketaminą niezbędne jest także wykonanie następujących badań laboratoryjnych:

 • pełna morfologia krwi,
 • próby wątrobowe (ALT, AST, BIL, GGTP),
 • lipidogram,
 • kreatynina,
 • mocznik,
 • glukoza,
 • sód (Na) i potas (K),
 • badanie ogólne moczu,
 • CRP,
 • TSH, FT3, FT4,
 • Vit B12 i D3,
 • kwas foliowy,

oraz EEG i EKG

Badania powinny być aktualne (maks. 30 dni przed wizytą).

Ponieważ przeciwwskazaniem są nieustabilizowane schorzenia, dzięki tym badaniom mamy obraz stanu zdrowia pacjenta, a także możemy w porę wychwycić wszelkie odchylenia od normy i w razie potrzeby skierować pacjenta do innego specjalisty. Istotne jest, aby solidnie przygotować się do wizyty kwalifikacyjnej. Podstawą są szczere odpowiedzi na zadawane pytania w wywiadzie kwalifikującym do terapii. Nasi specjaliści w sposób szczegółowy omawiają ryzyko i korzyści związane z proponowanym leczeniem.

Leczenie ketaminą i esketaminą jest bezpieczne i skuteczne. Zapewniamy stałe wsparcie doświadczonego psychoterapeuty oraz opiekę lekarską na najwyższym poziomie. 

Kontakt z nami

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas, a oddzwonimy.

Lokalizacja

Al. Jerozolimskie 133/162,
02-304 Warszawa

Numer telefonu

Adres mailowy:

Godziny przyjęć:

Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 12:00 – 18:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Wszystkie konsultacje oraz leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest od kwietnia 2024 w gabinetach zabiegowych w dodatkowej lokalizacji przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barbary, 4. piętro.

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest w gabinetach zabiegowych w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barabry, naprzeciwko paczkomatu, 4. piętro
Kontakt z recepcją