Zabieg podania ketaminy wiąże się z intensywnymi doznaniami psychodelicznymi, które mogą dać pacjentowi głębszy wgląd w jego własną strukturę psychiczną. Niesie to za sobą potencjał na zwiększenie skuteczności zabiegów. W celu osiągnięcia jak najlepszego efektu, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie w okresie okołozabiegowym oraz bezpośrednio przed każdą infuzją.

Przed pierwszym zabiegiem zaleca się odbycie kilku spotkań z doświadczonym psychoterapeutą. W okresie zabiegów rekomendujemy natomiast jedną sesję psychoterapeutyczną tygodniowo, aby na bieżąco “przepracowywać” to, co dzieje się po infuzji. Nasze doświadczenie pokazuje, że u pacjentów aktywnie uczestniczących w psychoterapii, obserwuje się zdecydowanie lepsze rezultaty.

W dniu zabiegu

Jeżeli chodzi o przygotowanie w dniu zabiegu, bezpośrednio przed nim (przynajmniej 2 godziny) pacjent powinien być na czczo, w ten sposób ryzyko nudności i wymiotów będzie mniejsze. Dobrze jest, aby pacjent zabrał ze sobą kocyk i poduszkę. Wszelkie działania, mające podnieść jego komfort w trakcie “podróży” ketaminowej, w tym praktykowanie techniki mindfullness, modlitwa czy medytacja, są jak najbardziej pożądane. Przyczyniają się do pozytywnego nastawienia pacjenta i czynią przyjemniejszym przebieg zabiegu. Sugerujemy wyłączenie telefonu komórkowego na czas zabiegu w celu ograniczenia dystrakcji oraz uniknięcia niepożądanych interakcji w czasie zabiegu.

Po zabiegu pacjent ma jeszcze czas na odzyskanie zdolności psychomotorycznych. Całość trwa około 1,5 godziny, następnie pacjent może pozostać na terenie przychodni jeśli nie czuje się na siłach. Zabiegi odbywają się na terenie przychodni ogólnomedycznej SPZOZ Piastun w Piastowie pod Warszawą. Rekomendujemy powrót do domu taksówką. Obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługi maszyn po zabiegu do czasu przespania pełnej nocy satysfakcjonujących snem regenerującym. Po zabiegu nie należy planować aktywności fizycznej ani intensywnej aktywności umysłowej.

Kontakt z nami

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas, a oddzwonimy.

Lokalizacja

Al. Jerozolimskie 133/162,
02-304 Warszawa

Numer telefonu

Adres mailowy:

Godziny przyjęć:

Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 12:00 – 18:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Wszystkie konsultacje oraz leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest od kwietnia 2024 w gabinetach zabiegowych w dodatkowej lokalizacji przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barbary, 4. piętro.

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest w gabinetach zabiegowych w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barabry, naprzeciwko paczkomatu, 4. piętro
Kontakt z recepcją