Zabiegi ketaminowe/esketaminowe staje się coraz bardziej popularną formą leczenia różnych schorzeń, w szczególności depresji lekoopornej. Trzeba jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do terapii, należy odpowiednio się do niej przygotować. W niniejszym wpisie przedstawimy kilka istotnych kroków, które należy podjąć w celu zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu ketaminowego/esketaminowego.

Terapia ketaminą/esketaminą – przygotowania krok po kroku

Skonsultuj się z lekarzem specjalistą

Przed przystąpieniem do zabiegu ketaminowego/esketaminowego niezbędna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą. Najlepszym wyborem będzie w tym przypadku psychiatra, który ma doświadczenie w leczeniu ketaminą/esketaminą. Lekarz, posiadający odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie terapii ketaminowej/esketaminowej, będzie w stanie ocenić twoje indywidualne potrzeby, wskazania i odpowiedzieć na wszelkie nurtujące cię pytania.

Przeanalizuj swoje zdrowie psychiczne i fizyczne

Przed zabiegiem ketaminowym/esketaminowym ważne jest, abyś dokładnie przeanalizował swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Otwarcie omów swoje objawy, dolegliwości i historię medyczną ze swoim lekarzem. Terapia ketaminowa/esketaminowa może nie być odpowiednia dla wszystkich osób, zwłaszcza w przypadku pewnych schorzeń psychicznych, chorób układu sercowo-naczyniowego czy problemów z sercem. Specjalista pomoże Ci ocenić, czy jesteś odpowiednim kandydatem do podjęcia leczenia psychodelicznego z użyciem ketaminy/esketaminy.

Wyklucz wszelkie przeciwwskazania

Istnieje kilka czynników, które mogą wykluczyć przystąpienie do zabiegu ketaminowego/esketaminą. Jeśli zażywasz obecnie jakiekolwiek środki lecznicze, w tym przede wszystkim leki przeciwdepresyjne, przeciwlękowe lub przeciwbólowe, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia, czy można je przyjmować w czasie terapii ketaminowej/esketaminowej. Niektóre z nich mogą mieć interakcje z ketaminą i prowadzić do niepożądanych efektów ubocznych. Ważne jest również, aby zgłosić swojemu lekarzowi jakiekolwiek alergie. Przeciwwskazaniami do zabiegów są m. in. czynne formy uzależnienia, oraz przyjmowanie leków z grupy benzodiazepin.

Przygotuj się na zabieg

Przed zabiegiem ketaminowym/esketaminowym zazwyczaj wymaga się ograniczenia spożycia pokarmu i płynów. W zależności od zaleceń lekarza możesz być poproszony o przyjście na czczo lub ograniczenie się do lekkich posiłków oraz niewielkich ilości napojów. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka ewentualnych nudności podczas zabiegu. Upewnij się, że przestrzegasz dokładnie wszystkich zaleceń lekarza dotyczących diety i przygotowania się do leczenia ketaminą lub esketaminą.

Zorganizuj wsparcie

Zabieg ketaminowy/esketaminowy może być intensywnym doświadczeniem emocjonalnym. Ważne jest, aby mieć wsparcie rodziny lub bliskich osób w trakcie terapii. W związku z tym, że może ona wywoływać różne reakcje, nie tylko pozytywne, dobrze jest mieć kogoś obok. Zabiegu leczenia ketaminą lub esketaminą prowadzimy wraz z terapią integrującą doświadczenia psychodeliczne, która odbywa się zaraz po zabiegu.

Nie bój się pytać

Nie wahaj się zadawać pytań swojemu lekarzowi lub personelowi medycznemu przed, w trakcie i po zabiegu. Ważne jest, aby dobrze zrozumieć procedurę, jej potencjalne skutki uboczne i oczekiwane rezultaty. Upewnij się, że masz wystarczające informacje na temat terapii ketaminowej/esketaminowej, aby podejść do niej z pełną świadomością.

Terapia ketaminowa/esketaminowa w KetamineClinic

Aby przystąpić do właściwego leczenia ketaminą/esketaminą w KetmineClinic, najpierw należy odbyć wizytę kwalifikacyjną, podczas której dokładnie analizowana jest całkowita historia choroby wraz z przebiegiem zaburzeń. Trzeba mieć jednak na uwadze, że rozpoczęcie jej wiąże się z wykonaniem szeregu badań. Dopiero po pomyślnym przejściu spotkania kwalifikacyjnego następują przygotowania do zabiegu obejmujące kwalifikację psychoterapeutyczną.

Kontakt z nami

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas, a oddzwonimy.

Lokalizacja

Al. Jerozolimskie 133/162,
02-304 Warszawa

Numer telefonu

Adres mailowy:

Godziny przyjęć:

Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 12:00 – 18:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Wszystkie konsultacje oraz leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest od kwietnia 2024 w gabinetach zabiegowych w dodatkowej lokalizacji przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barbary, 4. piętro.

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest w gabinetach zabiegowych w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barabry, naprzeciwko paczkomatu, 4. piętro
Kontakt z recepcją