Psychoterapia VR

W ostatnich latach obserwujemy szybki rozwój nowej dziedziny rozrywki opartej na możliwości doświadczania bodźców wizualnych w trzech płaszczyznach. Dostępne technologie wykorzystują różne formy przekonywania naszego wzroku, że wyświetlany obraz rzeczywiście ma trzy wymiary. Korzystanie z zaawansowanego sprzętu do generowania środowiska wirtualnego pozwala kreować nie tylko rozrywkę, ale także nowe metody leczenia.

Dzięki temu, że doświadczenie VR (virtual reality) jest niezwykle realistyczne, pacjent może przeżyć trudne sytuacje w trakcie sesji terapeutycznej, będąc pod opieką psychoterapeuty. Specjalista może udzielić potrzebnego wsparcia i tak pokierować doświadczeniem, by miało ono wymierny efekt terapeutyczny. Z VR korzysta głównie psychoterapia poznawczo-behawioralna oraz pochodne nurty psychoterapeutyczne.

Zastosowanie

VR znajduje zastosowanie w:

  • leczeniu zaburzeń nastroju i lękowych
  • psychoterapii ekspozycyjnej fobii społecznej (sytuacje społeczne, wystąpienia publiczne), fobii specyficznych (m.in. lęku przed lataniem, lęku związanego z przebywaniem w ciasnych pomieszczeniach czy z wysokością)

Wskazania

Wskazania do wdrożenia psychoterapii z zastosowaniem VR oraz szczegóły leczenia omawiane są podczas konsultacji z psychoterapeutą specjalizującym się w tego rodzaju terapii.

Cena

Cena leczenia ustalana jest indywidualnie.

Kontakt z nami

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas, a oddzwonimy.

Lokalizacja

Al. Jerozolimskie 133/162,
02-304 Warszawa

Numer telefonu

Adres mailowy:

Godziny przyjęć:

Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 12:00 – 18:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00

Leczenie ketaminą dożylną:

Leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest w gabinetach zabiegowych w Piastowie przy ul. Skorupki 16A 05-820 Piastów
Kontakt z recepcją