Nasi specjaliści czekają, aby Ci pomóc w leczeniu trudności
w relacjach międzyludzkich

Człowiek to istota społeczna, która do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje kontaktów z innymi ludźmi. Brak stabilnych relacji może przyczynić się do obniżenia jakości życia oraz braku poczucia szczęścia (subiektywnie depresji).

Jeśli czujesz, że Twoje relacje z innymi zamiast być źródłem satysfakcji i zadowolenia, przynoszą ból, rozczarowanie i nieprzyjemne emocje, albo ciągle czujesz się ofiarą w relacjach, być może potrzebujesz przyjrzeć się im bliżej i zastanowić się, co powoduje taki stan rzeczy. Z pomocą doświadczonych specjalistów można to zmienić. Centrum Psychiatrii i Psychoterapii KetamineClinic.pl to miejsce, w którym spotkasz empatycznych psychologów i psychoterapeutów, a także lekarzy psychiatrów, których misją jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Umów się już dziś na wizytę stacjonarną do specjalistów Centrum Psychiatrii
i Psychoterapii

Ada Nowakowska - ZnanyLekarz.pl
Monika Górniak-Ciosek - ZnanyLekarz.pl
Maria Turek - ZnanyLekarz.pl
Milena Malinowska - ZnanyLekarz.pl
Krystian Kędziora - ZnanyLekarz.pl
Robert Baron - ZnanyLekarz.pl
Magdalena Więdłocha - ZnanyLekarz.pl

Jak objawiają się problemy w relacjach międzyludzkich?

Temat trudności w relacjach jest niezwykle złożony, a problemy z tego wynikające mogą przejawiać się na różne sposoby. Najczęściej zgłaszanymi problemami w gabinecie psychoterapeutycznym są:

  • trudności w nawiązywaniu nowych znajomości,
  • poczucie osamotnienia wśród najbliższych osób,
  • lęk przed odrzuceniem,
  • niestabilność w relacjach z najbliższymi (rodziną, partnerem),
  • poczucie bycia odrzuconym, niezrozumianym,
  • ciągłe wchodzenie w toksyczne związki i znajomości.

Osoby doświadczające tych problemów często borykają się z lękiem przed bliskością, paraliżującym strachem przed odrzuceniem oraz nadmierną uległością. Mogą unikać innych osób oraz wycofywać się z życia społecznego i zawodowego, przez co tworzy się błędne koło, z którego ciężko jest wyjść samodzielnie.

Z czego wynikają problemy w relacjach z innymi ludźmi?

Problemy z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich mogą mieć różne podłoże. Nie budzi wątpliwości fakt, iż determinantem tworzenia relacji są nasze doświadczenia wyniesione z dzieciństwa. Dorastanie w dysfunkcyjnej rodzinie, w której np. alkohol oraz przemoc fizyczna i psychiczna były nieodłącznymi elementami życia, powoduje, że później często stronimy od bliskości i nie potrafimy osiągnąć poczucia bezpieczeństwa w towarzystwie drugiej osoby. Dodatkowo, żyjąc w takim środowisku, wykształca się w nas przekonanie, że możemy liczyć tylko na siebie, a odsłonięcie przed kimś swoich słabości przyniesie wyłącznie cierpienie. Również życie w domu, w którym na pozór nie dochodziło do nadużyć, jednak rodzice mieli wygórowane wymagania względem dzieci lub wychowywali je w duchu zahamowania wszelkich przejawów spontaniczności, może skutkować brakiem umiejętności rozpoznawania własnych stanów emocjonalnych, a co za tym idzie podatnością na podporządkowanie się innym (przesadną uległością) bądź spełnianiem czyichś oczekiwań za wszelką cenę.

Jak pozbyć się problemów w relacjach interpersonalnych?

By nauczyć się budowania zdrowych, stabilnych więzi istotne jest odkrycie własnych schematów, które wpływają na błędne postrzeganie relacji. Z pomocą przychodzi psychoterapia indywidualna oraz grupowa. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć przyczyny naszych zachowań czy trudności, jakich doświadczamy w interakcjach społecznych, co daje możliwość zmiany myślenia o sobie i innych. Jednak efekty nie są widoczne od razu. To długotrwały proces wymagający cierpliwości i zaangażowania. Coś co trwa od lat przecież nie może zmienić się w jeden dzień! Lecz wcale nie chodzi o szybkość. Najważniejsza jest trwałość przemian. Wspólnie z terapeutą możesz poszukać najlepszych rozwiązań, które dadzą szansę na zmianę sposobu myślenia i postępowania i sprawią, że staniesz się świadomy swoich potrzeb. Dzięki psychoterapii odkryjesz schematy, które rządzą Twoim życiem:

  • rozpoznasz dezadaptacyjne strategie, które stosujesz na co dzień,
  • poznasz swoje cenne wartości dotyczące relacji z innymi ludźmi,
  • nauczysz się obserwować, akceptować i rozumieć towarzyszące Ci emocje,
  • zdobędziesz umiejętność realizacji wartości, na których Ci zależy w relacjach z innymi.

Leczenie trudności w relacjach międzyludzkich

Kontakt z nami

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas, a oddzwonimy.

Lokalizacja

Al. Jerozolimskie 133/162,
02-304 Warszawa

Numer telefonu

Adres mailowy:

Godziny przyjęć:

Poniedziałek: 10:00 – 18:00
Wtorek: 10:00 – 18:00
Środa: 12:00 – 18:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 10:00 – 18:00

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Wszystkie konsultacje oraz leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest od kwietnia 2024 w gabinetach zabiegowych w dodatkowej lokalizacji przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barbary, 4. piętro.

Dodatkowa lokalizacja / ketamina dożylna:

Leczenie ketaminą dożylną prowadzone jest w gabinetach zabiegowych w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47A, 00-695 Warszawa (wejście od Roma Office Center, od Pasażu Św. Barabry, naprzeciwko paczkomatu, 4. piętro
Kontakt z recepcją